Srebrne, złote i platynowe karty kredytowe – czym się różnią?

karty kredytowe

Karty kredytowe cieszą się coraz większą popularnością: ilość posiadanych w Polsce egzemplarzy wynosi obecnie ponad 10 mln. Na tak duże powodzenie tego produktu bankowego wpływa przede wszystkim możliwość uzyskania dodatkowego źródła gotówki, która może być przeznaczona na większe wydatki. To z kolei zapewnia stałą płynność finansową oraz łatwy i szybki dostęp do pieniędzy na wypadek nieoczekiwanych inwestycji – nawet wtedy, gdy nie posiadamy żadnych środków na koncie osobistym.

Karta kredytowa dostępna jest w trzech wariantach: srebrnym, złotym i platynowym. Wybór jednego z nich zależy przede wszystkim od wysokości naszego wynagrodzenia i potrzeby dodatkowych udogodnień, dostępnych razem z kartą. Srebrna udzielana jest od 650 zł dochodu, zapewnia bezpieczeństwo standardowych i zbliżeniowych transakcji w kraju i za granicą, darmowy kredyt do 54 dni oraz wygodne zakupy i płatności online. Obejmuje ponadto bezpłatne ubezpieczenie gotówki, chroniące przed jej zagubieniem lub kradzieżą.

Złota karta kredytowa skierowana jest do osób, które zarabiają od 4000 zł wzwyż. Oprócz standardowych możliwości (dostęp do konta online, bezpieczne płatności tradycyjne, zbliżeniowe i internetowe) zawiera bezpłatne ubezpieczenie pieniędzy, pakiet car assistance (serwis informacyjny, pomoc w naprawie samochodu, holowanie oraz dostarczenie paliwa na terenie Polski i Unii Europejskiej), ubezpieczenie podróżne oraz atrakcyjne zniżki na zakupy w wybranych sklepach odzieżowych, jubilerskich, obuwniczych i biurach podróży. Dodatkowo zamówić można rozszerzony wariant ubezpieczenia finansów.

Najszerszy pakiet dodatkowych udogodnień oferuje platynowa karta kredytowa, przeznaczona dla wymagających klientów. Skierowana jest do osób o dochodzie powyżej 10 000 zł, obejmuje ubezpieczenie gotówkowe, rabaty na zakupy oraz luksusowy pakiet assistance wraz z serwisem Concierge i bezpłatną pomocą medyczną na terenie Polski. W ofertach poszczególnych banków znajdziemy również specjalne karty dla właścicieli ekskluzywnych modeli aut: jedną z nich jest platynowa karta kredytowa dla użytkowników samochodów marki Porsche, dostępna od 20 000 zł dochodu.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>