Kredyt na bieżącą działalność gospodarczą: charakterystyka, dostępne warianty

kredyt na działalność gosporadczą

Każda firma może potrzebować w którymś momencie funkcjonowania dodatkowych środków pieniężnych, które pomogą sfinansować jej bieżącą działalność. Ich przeznaczenie może dotyczyć różnych aspektów: rozwoju przedsiębiorstwa, spłaty zadłużeń, kupna niezbędnego sprzętu i zasobów, przywrócenia płynności finansowej lub rozszerzenia działalności o nowe produkty czy rynki zbytu. Na wszystkie te potrzeby odpowiada kredyt biznesowy, udzielany na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością. Przeznaczony jest dla właścicieli małych, średnich i dużych firm, rolników oraz przetwórców z branży spożywczej.

Kredyt na bieżące potrzeby firmy może pokryć nawet 100% inwestycji i wynosić do 500 000 zł. Udzielany jest maksymalnie na 5 lat na elastycznych warunkach, dopasowanych do specyfiki małych i średnich przedsiębiorstw. Może być pobrany jednorazowo lub w transzach, co pozwala na dopasowanie terminu transakcji do indywidualnych potrzeb klienta. Dodatkowo wykupić można ubezpieczenie, chroniące pożyczkobiorcę przed skutkami ewentualnych zdarzeń losowych, uniemożliwiających dalsze prowadzenie firmy.

Kredyt na aktualną działalność gospodarczą dostępny jest w kilku wariantach: ekspresowym, z zabezpieczeniem hipotecznym, w rachunku bieżącym oraz z wykorzystaniem środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI). Pierwszy z nich udzielany jest na wyżej opisanych warunkach, z ograniczeniem wszelkich formalności i szybką decyzją kredytową. Drugi dotyczy maksymalnej kwoty do 3 mln złotych, zabezpieczonej posiadaną przez klienta nieruchomością. Kredyt EBI posiada preferencyjne oprocentowanie, które dzięki korzystaniu ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego jest znacznie niższe od standardowego. Natomiast pożyczka w rachunku bieżącym pozwala na sfinansowanie obecnych potrzeb i zobowiązań firmy w kilku walutach: złotym polskim, euro, funcie brytyjskim, dolarze amerykańskim i franku szwajcarskim. Wszystkie kredyty dostępne są z ubezpieczeniem na wypadek nieszczęśliwych wypadków, które można wykupić opcjonalnie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>