konto w banku

konto w banku

Posiadanie konta w banku to obecnie nie tylko wygoda, ale w zasadzie norma. Bez konta bankowego nie ma praktycznie możliwości dokonywania zakupów w sieci. Nawet jeśli kupujący chcą korzystać z tak zwanych szybkich płatności to i tak niekiedy zmuszeni są do dokonywania tradycyjnych przelewów bankowych. W związku z posiadaniem konta bankowego można także uzyskać dostęp do wygodnej i praktycznej karty płatniczej a nawet kredytowej. Praktycznie w każdym zakładzie pracy wynagrodzenie przelewane jest na konto pracownika, bardzo rzadko można spotkać się z tradycyjnym sposobem wypłacania wynagrodzenia w formie gotówkowej. Jest to w zasadzie już nie spotykane. Konto bankowe daje też możliwość zaoszczędzenia swoich pieniędzy.

O ile na podstawowym koncie bankowym zwykle nie ma praktycznie żadnego oprocentowania, to już w przypadku innego rodzaju kont bankowych, które mogą stanowić tak zwane subkonta, oszczędzanie jest możliwe. Klienci banków mają do swojej dyspozycji zarówno lokaty bankowe jak i typowe konta oszczędnościowe, które są od lokat bankowych zdecydowanie bardziej elastyczne. Nie tylko z tego powodu jednak warto jest takie lokaty posiadać. Jest to przede wszystkim bezpieczna forma oszczędzania. Wszystkie zgromadzone pieniądze są jak najbardziej bezpieczne w bankowych skarbcach, a poza tym są one także gwarantowane osobom, które zdecydują się na takie oszczędzanie. W ostatnim czasie można spotkać się z konkurencyjnymi produktami tak zwanymi poliso lokatami.

Chodzi w nich o możliwość uniknięcia opodatkowania podatkiem belki, ale należy się liczyć z tym, że oszczędzanie na takich lokatach wiąże się z o wiele wyższym ryzykiem. Zgodnie z prawem gwarantowane jest tylko około 50 procent środków zgromadzonych w taki sposób, w zależności jeszcze oczywiście od rodzaju i formy lokaty bankowej. Zyskiem osoby oszczędzającej w ten sposób jest tak zwana premia na dożycie tak więc jest ona traktowana jako ubezpieczenie i jako takie nie podlega dodatkowemu opodatkowaniu, co powinno być dla wielu zrozumiałe i logiczne.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>