Karta kredytowa

karta kredytowa

Zalet posiadania kart kredytowych jest wyjątkowo dużo. Ich przeciwnicy wskazują na konieczność dokonywania opłat za posiadanie karty czy też za jej ubezpieczenie ale po pierwsze są to opłaty nie wysokie, a po drugie na wzór krajów wysokorozwiniętych powinny one w naszym kraju zanikać. Zaletą kart kredytowych jest wygoda oraz bezpieczeństwo, ale istnieją także dodatkowe korzyści wynikające z posiadania swojej własnej karty kredytowej. Jedną z takich zalet jest oczywiście nieograniczony dostęp do środków pieniężnych zgromadzonych na koncie bankowym.

Limit, jeśli będzie w ogóle występować można sobie dokładnie samodzielnie ustalić, w zależności od swoich potrzeb. Możliwość ustanowienia limitu dziennego wypłat z danej karty bankowej jest jednym z jej dodatkowych atutów. Bezpieczeństwo użytkowników takich kart wynika także z faktu, że w momencie zgłoszenia ich kradzieży karty są natychmiastowo blokowane. Oprócz wysokiego poziomu bezpieczeństwa kart kredytowych istotne są także dodatkowe korzyści dla osób które są posiadaczami kart kredytowych. Jedną z wielu takich korzyści jest możliwość uzyskiwania na swoje konto części wydatków dokonywanych właśnie z wykorzystaniem karty płatniczej czy kredytowej.

Zwracane w ten sposób środki nie ulegają opodatkowaniu tak nie lubianym przez inwestorów podatkiem belki, dlatego też jest to oferta godna rozważenia. Karta kredytowa przez większość czasu tak naprawdę służy głownie jako zwykła karta płatnicza, ale jej największą zaletą jest możliwość uzyskiwania środków kredytowych, w zasadzie natychmiast. Maksymalny debet jest określany przy każdym typie karty kredytowej, od samego użytkownika zależy jaki będzie to debet, oraz czy w ogóle zdecyduje się on z niego skorzystać. Oprócz tradycyjnych zakupów, karty kredytowe znacznie ułatwiają także dokonywanie zakupów w sieci. Oczywiście także i przy takich zakupach możliwe jest uzyskanie zwrotu części poniesionych przez siebie wydatków, ale też skorzystanie ze swojego limitu dostępnego na karcie kredytowej.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>